Zbiorniki magazynowe i mieszalniki ze stali nierdzewnej i czarnej

Zbiorniki magazynowe

Projektujemy, budujemy i zapewniamy montaż zbiorników magazynowych. Produkujemy zbiorniki bezciśnieniowe i niskociśnieniowe przeznaczone do magazynowania w sposób ciągły substancji niebezpiecznych, trujących lub żrących. Wykonujemy konstrukcje wraz z niezbędnym wyposażeniem i instalacjami chemoodpornymi – instalacje przemysłowe, mieszające, dozujące i transportu oparów. Skontaktuj się z nami – chętnie doradzimy najlepsze rozwiązania dla Twojej firmy!

Projektujemy i realizujemy kompleksowy osprzęt

Stalowy zbiornik magazynowy cieczy lub innych substancji wymaga najczęściej dodatkowego osprzętu. Wykonamy zbiorniki i niezbędne wyposażenie dostosowane do indywidualnych potrzeb Twojej firmy. Dzięki temu możesz wyposażyć swoje przedsiębiorstwo w pełni działający system np. transportu surowca, czy stworzyć magazyn do przechowywania substancji niebezpiecznych lub innych wyrobów.

Korzystając z naszych rozwiązań, masz pewność, że zamawiasz zbiorniki, które zachowują zgodność z wymogami UDT. Możesz liczyć także na montaż zbiornika i całego osprzętu bezpośrednio w Twojej siedzibie. Masz pewność, że wyposażenie jest prawidłowo zainstalowane i sprawne.

Umów się na bezpłatne konsultacje i poznaj wszystkie swoje korzyści ze współpracy.

Magazynowanie i przechowywanie

Dostarczamy rozwiązania dla wielu gałęzi przemysłu. W naszej ofercie znajdziesz następujące rodzaje zbiorników:

  • zbiorniki na chemikalium (wysoka odporność chemiczna);
  • zbiorniki na wodę;
  • zbiorniki na oleje;
  • zbiorniki na produkty spożywcze (również sypkie);
  • zbiorniki na substancje łatwopalne;
  • zbiorniki specjalistyczne;
  • zbiorniki procesowe;
  • zbiorniki magazynowe pionowe, poziome, cylindryczne, prostopadłościenne i o niestandardowych kształtach.

Zaprojektujemy kompleksowy naziemny system składowania w zależności od rodzaju magazynowanego medium. Dla przykładu zbiorniki wykonane ze stali nierdzewnej są odporne na korozje i sprawdzą się w przypadku substancji, z którymi nie wchodzą w reakcję.

Gabaryty są indywidualnie dostosowane w zależności od potrzeb klienta. Pojemność zbiornika ustalana jest na bazie zamówienia i obliczeń wytrzymałościowych dla tego rodzaju urządzeń technicznych. Cylindryczne zbiorniki znajdują zastosowanie w wielu branżach i stosuje się je np. do instalacji gazowych.

Zbiorniki magazynowe dozorowe UDT (dozór techniczny)

Warunki techniczne dozoru technicznego dotyczące zbiorników magazynowych określają dwa rozporządzenia dotyczące następujących urządzeń:

  • zbiorniki bezciśnieniowe i niskociśnieniowe przeznaczone do magazynowania materiałów ciekłych zapalnych;

  • zbiorniki bezciśnieniowe i niskociśnieniowe przeznaczone do magazynowania materiałów trujących lub żrących.

Pierwsze określa Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 18 września 2001 r., a drugie – Rozporządzenie z dnia 16 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego, jakim powinny odpowiadać zbiorniki bezciśnieniowe i niskociśnieniowe przeznaczone do magazynowania materiałów trujących albo żrących.

Organ właściwej jednostki dozoru technicznego przeprowadza m.in. badania sprawdzające, odbiorcze i doraźne. Podczas produkcji zbiorników przygotowujemy dokumentację techniczną, dotyczącą specyfikacji konstrukcji, które spełniają standardy wymagane przez Urząd Dozoru Technicznego.

Zacznij współpracę już dziś

Umów bezpłatne konsultacje