Instalacje
technologiczne

Instalacje technologiczne w wydajnych systemach przemysłowych

Projektujemy, budujemy i zapewniamy montaż instalacji przemysłowych. Nasze technologie używane są w przemyśle spożywczym i wielu innych branżach. Jako producent oferujemy Ci urządzenia dostosowane do potrzeb Twojej firmy pod względem konstrukcji czy wykorzystanych materiałów. Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie pracowników i chcesz zwiększyć moc produkcyjną, skorzystaj z naszych rozwiązań.

Instalacje technologiczne – zastosowanie

Instalacje przemysłowe i technologiczne trafiają do zakładów różnej wielkości, gdzie biorą udział w dużych i złożonych procesach, ale i przy mniejszych usługach. Znajdują zastosowanie w branży spożywczej, chemicznej (instalacje procesowe), farmaceutycznej czy petrochemicznej. Wśród tego typu sprzętów są proste konstrukcje jak np. zbiorniki ciśnieniowe czy pompy, jak i zaawansowane urządzenia filtrujące.

Wykonujemy instalacje przemysłowe, które służą do:

  • rektyfikacji;

  • rozdrabniania;

  • odpylania i suszenia;

  • odparowania;

  • destylacji;

  • mieszania.

Warto pamiętać, że zakres prac i parametry techniczne poszczególnych elementów, uzależnione są od specyfiki danej branży. Dlatego nasz zespół inżynierski już na etapie projektowania zwraca uwagę na potrzeby Twojej firmy i sektor, w którym działasz. Dzięki doświadczonej kadrze automatyków tworzymy urządzenia technologiczne, które będą Ci służyć przez lata.

Zakres prac w przypadku budowy instalacji dla przemysłu spożywczego

Kompleksowe projektowanie instalacji dla przemysłu spożywczego wymaga spełniania innych warunków niż w przypadku urządzeń stosowanych w produkcji chemicznej czy energetycznej.

Dla przykładu instalacje mogą wymagać specjalnych filtrów magnetycznych do usuwania zanieczyszczeń metalicznych. Z kolei inne wkłady będą potrzebne do oczyszczania medium o dużej lepkości.

Na co zwracamy uwagę w doborze i realizacji projektów instalacji technologicznych? Ważne są m.in. skala działalności czy powtarzalna jakość wykonania oferowanych przez Twoją firmę produktów. Tworzymy optymalne rozwiązania, które pozwolą Ci jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby Twoich klientów.

Nasze projekty instalacji spożywczych oraz instalacji systemów mediów wspierających produkcję żywności (instalacji sprężonego powietrza, wody i pary) uwzględniają:

  • parametry fizyczne i reologiczne surowców oraz półproduktów – lepkość wyrobu, stan skupienia, temperatura;

  • charakter procesów obróbki technologicznej – obróbka wstępna, sterylizacja żywności, mieszanie, pasteryzowanie, napełnianie i pakowanie;

  • aspekty higieniczne – skuteczność i łatwość czyszczenia oraz mycia;

  • bezpieczeństwo i jakość produktów.

Warto podkreślić, że wprowadzenie zagrożeń alergenowych, które pozostały w instalacji podczas jej czyszczenia i przeniesienie ich bezpośrednio do kolejnego produkowanego wyrobu niesie za sobą wiele niebezpieczeństw. Nasz zespół projektowy tworzy rozwiązania, które pozwalają zniwelować tego rodzaju ryzyko.

Zależy Ci na wydajnej instalacji, którą operator może łatwo sterować i monitorować? Zaprojektujemy dla Ciebie rozwiązania dostosowane do potrzeb Twojej firmy. Skontaktuj się z nami i poznaj korzyści ze współpracy.

Zacznij współpracę już dziś

Umów bezpłatne konsultacje