PRASY FILTRACYJNE

Prasa filtracyjna służy do filtrowania różnego rodzaju osadów. Znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym oraz chemicznym. Zastosowanie pras w procesie filtracji pozwala na osiągnięcie wysokiej dokładności oraz wydajności.
 
 

Rodzaje produkowanych przez nas pras filtracyjnych:

 

Prasa filtracyjna komorowa

W swojej budowie posiada płyty z przyłączami wewnętrznymi  są kompatybilne z dużą liczbą typów i rozmiarów materiałów filtracyjnych, włącznie z wkładkami z bibuły i filtrami tekstylnymi. W przypadku przyłączy wewnętrznych materiał filtracyjny sam w sobie pełni funkcję uszczelniającą, a przez to eliminuje problemy z doborem rodzaju uszczelnień do różnorodnych produktów. Prasa wykonana jest w wersji higienicznej umożliwiającej dokładne wymycie wszystkich elementów prasy i zachowanie sterylnych warunków pracy.  Konstrukcja prasy umożliwia zastosowanie docisku ręcznego za pomocą śruby lub docisku hydraulicznego napędzanego ręcznie za pomocą agregatu. Ilość ramek jest dowolna i maksymalnie można zamontować 50 ramek. Daje to możliwość osiągnięcia powierzchnia filtracji do 7m2 .
 
 

Prasa filtracyjna membranowa

Posiada w swojej budowie dodatkowe membrany, które po zakończeniu procesu filtracji dodatkowo usuwają ciecz z placka filtracyjnego. Membrany wykonane są z tworzywa lub gumy naturalnej, zmiana objętości membran następuje poprzez wtłoczenie do nich sprężonego powietrza. Zwiększenie objętości membran powoduje dodatkowe wyciśnięcie filtrowanej cieczy z placka filtracyjnego. Zastosowanie membran pozwala na zwiększenie zawartości suchej masy do 8% w porównaniu komorowej prasy filtracyjnej.
 
 

Dodatkowo każda prasa filtracyjna może być wyposażona w:

  • urządzenie do przesuwu płyt filtracyjnych;
  • klapy odciekowe, urządzenie do płukania tkanin filtracyjnych;
  • pranie tkanin kwasem;