Nalewaczki (dozowniki)

Nalewaczki produkowane przez nas są to w większości urządzenia indywidualnie projektowane wg specyficznych warunków klienta, medium, oraz miejsca zabudowy urządzenia. Rozbudowany dział konstrukcyjny, doświadczeni pracownicy są w stanie wytworzyć produkt wg. specyficznych, indywidualnych wymogów klienta opracowując produkt.

 

Rodzaje produkowanych przez nas nalewaczek

 

Dozowanie cieczy:

  • Dozownik wagowy cieczy jest uniwersalną maszyna służącą do dozowania szerokiej gamy opakowań od 0,5L a nawet do opakowań wielkogabarytowych (paletopojemników 1000L, beczki 200L) doza ustalana przy pomocy terminala wagowego. Dysponujemy szeroka gama rozwiązań i typów urządzeń dostosowanych do cieczy spożywczych, palnych, żrących itp.
  • Dozownik przepływomierzowy z bezstopniowa regulacja dozy w zakresach 10ml nawet do 30L i więcej . w zależności od dozowanego produktu może być oparty o przepływomierze masowe (płyny nieprzewodzące) lub elektromagnetyczne (płyny przewodzące) z uwagi na prostą budowę i łatwość w utrzymania czystości nadają się do aplikacji w baraży kosmetycznej, chemicznej i farmaceutycznej.
  • Dozownik tłokowy jest uniwersalną maszyną z bezstopniowa regulacja dozy poprzez zmianę skoku tłoka (zmianę objętości komory śrubą regulacyjną. Napęd po przez siłownik pneumatyczny. Części kontaktowe z produktem wykonane ze stali kwasoodpornej, pozo-stałe stal AISI 304. Zakres jednej dozy od 0.15 L do 1L. produkujemy zarówno dozowarki jednotłokowe jak i dwutłokowe.
  • Dozownik ciśnieniowo- przelewowy przeznaczony jest do napełniania opakowań szklanych jak i z tworzyw sztucznych. Konstrukcja nalewaków umożliwia uszczelnienie opakowań w trakcie nalewania, a nadmiar płynu odprowadza się kanałem przelewowym. Urządzenia te-go typu gwarantują wysoką precyzję dozy w zakresie opakowań do 10L. ilość nalewaków ustalana jest indywidualnie w zależności od wymogów klienta.

 

Dozowaniem produktów sypkich:

  • Dozownik wibracyjny służy do napełniania opakowań produktami pylistymi, ziarnistymi i granulatami (płatkami , drobny makaron ,rodzynki, ziarnka ryżu). Dozowanie odbywa się w sposób ciągły przy pomocy przenośnika wibracyjnego. System mierzy ubytek masy w cza-sie, co służy do określenia natężenia przepływu a co za tym idzie dozy. Prosta budowa, i mała ilość części gwarantuje dużą niezawodność urządzenia jak i niskie koszty eksplantacji 0,5-10kg.
  • Dozownik ślimakowy przeznaczony jest do dozowania produktów sypkich i pylistych w opakowania szklane, z tworzywa, wszelkiego rodzaju pojemniki, jak i woreczki. Dozowanie od-bywa się w sposób objętościowy za pomocą przenośników ślimakowych. Zakres dozowania od 0,5kg do 25kg.

 

Urządzenia towarzyszące:

  • maszyny do etykietowania,
  • przenośniki,
  • stoły buforowe,
  • zakrętarki.